Op de zonnige hellingen van Houwaart werkt Danny Van Wijngaard elke week met hart en ziel aan zijn wijndomein Ten Gaerde. Wat ooit begon als een passieproject naast zijn job als preventieadviseur, groeide uit tot een bekroonde wijngaard met een stevige reputatie in Vlaams-Brabant. Na het moeilijke wijnjaar 2024, waarin hij slechts 15 procent van de normale opbrengst haalde door nachtvorst en een bijzonder natte zomer, ziet dit seizoen er veelbelovend uit. “We zijn goed vertrokken. De lente was droog en zonnig, ideaal voor de druiven. Maar de natuur blijft onvoorspelbaar, dus we blijven voorzichtig optimistisch,” zegt Danny.

Familietraditie in een modern jasje

De liefde voor wijn kreeg hij mee van zijn vader André, één van de pioniers die in de jaren zeventig de Hagelandse wijnbouw nieuw leven inbliezen. “Mijn vader begon met fruitwijn, vooral van aardbeien. Dat was toen heel populair. Zijn creaties waren stevig van smaak, maar verrassend lekker,” blikt Danny terug. Vandaag richt Danny zich volledig op druivenwijn, en met succes: zijn Pinot Noir werd vorig jaar uitgeroepen tot beste wijn van Vlaams-Brabant door de Commanderij Hageland.

Kwaliteit boven kwantiteit

Danny kiest bewust voor een kleinschalige aanpak. “Eén wijnstok per fles, dat is ons principe. We focussen op kwaliteit. Dat betekent ook: zo weinig mogelijk sproeien en inzetten op robuuste druivenrassen die beter bestand zijn tegen ziektes.” Momenteel is hij druk bezig met het uitdunnen van bladeren en twijgen om de druiventrossen maximaal licht en lucht te geven. Dat bevordert de rijping en vermindert het risico op schimmelvorming.

Genieten van de rust

Op vrijdag en in het weekend vind je Danny steevast tussen de wijnranken. “Voor mij is dit pure ontspanning. Boven op de heuvel lijkt het alsof je in Toscane bent. Mensen wandelen of fietsen voorbij, maken een praatje… Het sociale contact en de natuur, dat maakt het compleet.” Danny straalt wanneer hij over zijn wijngaard praat. “Het is hard werken, maar ik doe het met plezier. En als de oogst dit jaar écht zo goed wordt als het er nu naar uitziet, dan wordt het dubbel genieten.”