Tussen de groene heuvels van Meensel-Kiezegem ligt Domein Franckenberg, een jong en kleinschalig wijndomein waar passie voor wijn uitgroeide tot een ambitieus familieverhaal. Glenn Verbist plantte er samen met Charlotte in april 2023 de eerste wijnstokken aan op een oppervlakte van 0,35 hectare. Chardonnay, souvignier gris en merlot vormden de basis van het domein.

In 2024 studeerde Glenn af als wijnbouwer en wijnmaker. Een jaar later volgde de eerste druivenoogst en in het voorjaar van 2026 werden de allereerste wijnen van Domein Franckenberg gebotteld. Ondertussen blijft het domein groeien. In 2026 kwam er een extra hectare wijngaard bij met onder andere acolon, muscaris, pinot noir en riesling, aangevuld met extra chardonnay en souvignier gris. Zelfs syrah kreeg een plaats tussen de wijnranken.

Domein Franckenberg kiest bewust voor een kleinschalige aanpak, waarbij Glenn en Charlotte zelf tussen de ranken staan, van het snoeien en verzorgen tot de oogst en het bottelen. Tegelijk is er ruimte voor experiment en nieuwe smaken. Zo willen ze wijnen maken die niet alleen het Hagelandse terroir weerspiegelen, maar ook hun eigen karakter dragen.

Een jong wijndomein, stevig geworteld in Meensel-Kiezegem en met veel goesting om verder te groeien.

Producten van Domein Franckenberg